58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy
Aktualności

Wejherowski strażnik najlepszy w Bieszczadach

Wejherowski strażnik najlepszy w Bieszczadach

W 2013 roku, w czasie urlopu wypoczynkowego, inspektor Maciej Cichoń  wystartował w dwóch maratonach.

W dniu 06-01-2013 wziął udział w najstarszym biegu maratońskim rozgrywanym w Europie: Maraton Pokoju w Koszycach na Słowacji, który w tym roku odbył się po raz 90-ty. Następnie 13 października 2013r czując jeszcze w nogach wcześniejszy maraton, zmierzył  się z dystansem 50 km w ULTRA MARATONIE BIESZCZADZKIM.

Start ULTRA MARATONU znajdował się w Wetlinie, następnie nad Roztokami, dalej górskim szlakiem na Okrąglik,  Dziurkowiec i powrót do Wetliny. Jak mówi Maciej Cichoń-w Bieszczadach biegło mu się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej insp. Maciej Cichoń zajął 5 miejsce, natomiast w kategorii wiekowej M-40,  I- miejsce. Na starcie tego trudnego biegu stanęło 243 biegaczy. Dla wielu zawodników bieg ten okazał się za trudny i musieli zejść z trasy. Szczególnie niebezpieczne były strome zbiegi, na których dodatkowo trzeba było koncentrować się żeby nie stracić równowagi i nie zaliczyć bolesnego upadku, gdyż na śliskiej nawierzchni pod warstwą liści można było potknąć się o korzenie i kamienie.

Dodatkowo organizatorzy, w związku z uszkodzonym szlakiem, musieli w ostatniej chwili zmienić przebieg trasy biegu, wydłużyć go z 47 km do ponad 50 km.

Inspektor Maciej Cichoń w wejherowskiej Straży Miejskiej pracuje od 10 lat Wcześniej pracował w Straży Miejskiej w Lublinie. Do pracy w naszej jednostce nie dojeżdża samochodem ani żadnym innym środkiem lokomocji. Codziennie biega w jedną i drugą stronę. Na co dzień inspektor Cichoń pracuje w zespole dzielnicowych .

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro