58 677 70 40
Telefon dyżurny
986
Telefon alarmowy
Aktualności

01 listopada zmiany w organizacji ruchu w Wejherowie

01 listopada zmiany w organizacji ruchu w Wejherowie

W dniu Wszystkich Świętych (01 listopada) oraz W Dzień Zaduszny (02 listopada),  w Wejherowie na niektórych ulicach dojazdowych do cmentarzy nastąpią  zmiany w organizacji ruchu. Będą takie same, jak  w roku ubiegłym W poniedziałek Wszystkich Świętych , 01 listopada obowiązywać będzie ograniczenie ruchu pojazdów w obrębie cmentarza w Wejherowie -Śmiechowie. Wjazd na ogólnodostępny parking przy ul. Roszczynialskiego od strony ul. Sikorskiego odbywać się będzie wyłącznie ul. Odrębną (w obu kierunkach).   Wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla pojazdów na ulicach Poprzecznej i Wschodniej. Na parkingu przy ul. Roszczynialskiego przeznaczono 31 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano także osiem miejsc postojowych dla taksówek w zatoce postojowej w ul. Roszczynialskiego pomiędzy ul. Leśną i ul. Brzozową. Ulice Roszczynialskiego, Myśliwska, Ofiar Grudnia 1970, Leśna i Brzozowa zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego. Ulica Roszczynialskiego na odcinku od ul. Wniebowstąpienia do cmentarza będzie przejezdna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek oraz rowerów.  01 listopada Msza św. na cmentarzu przy ul. Roszczynialskiego odbędzie się o godzinie 14:00. Tradycyjna procesja wyruszy od bramy cmentarnej o godzinie 13.30. 

Po mszy św. nastąpi wzmożony ruch pojazdów. Mieszkańców Wejherowa zachęcamy  do korzystania z komunikacji publicznej. Tym sposobem nie będziemy blokować dojazdu  do cmentarzy przyjezdnym z poza Wejherowa. Natomiast 02 listopada  w Dzień Zaduszny odbędą się uroczystości na starym cmentarzu przy ulicy  Kalwaryjskiej/Sportowej. Msza św. odprawiona zostanie o godzinie 16:00.

 Na wielu drogach ustawione zostaną posterunki stałe straży miejskiej i policji. Prosi się zmotoryzowanych oraz pieszych o stosowanie się do poleceń i wskazówek tych służb, co w znacznym stopniu usprawni płynność ruchu i porządek w ruchu drogowym.

 

Dane kontaktowe

Znajdujemy się przy Ratuszu Miejskim
58 677 70 52
58 672 64 49 (fax)
plac Jakuba Wejhera 8,
84-200 Wejherowo
Czynne całą dobę
Pełny kontakt
Nasze biuro